Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

REKLAMA
Tutaj jesteś: ekonomia » Opinie

Blogi ekonomiczne

Grzegorz Siemionczyk

Siemionczyk: Trudny los taksówkarza

Jeśli ktoś zastanawia się, dlaczego Dolina Krzemowa powstała w Kalifornii, a nie na przykład w Paryżu czy Brukseli, to pewnej podpowiedzi dostarczają europejskie perypetie firmy Uber Technologies.

Krzysztof Adam Kowalczyk

Kowalczyk: Kuriozalny pomysł szefa OPZZ

Przewodniczący OPZZ Jan Guz wystąpił właśnie z kuriozalną ideą, by państwo odgórnie ograniczyło dochody najlepiej zarabiających osób w przedsiębiorstwach – od prezesów po specjalistów.

Blogi Ekonomiczne

Woźniak: Duże pieniądze są daleko za granicą

W czasach gdy międzynarodowe powiązania biznesu stale się zacieśniają, informacje o zagranicznej ekspansji polskich firm są dobrym sygnałem.

Komentarz

Żyjemy w przedziwnych czasach, w których wiele teorii ekonomii można wyrzucić, być może tymczasowo, do kosza.

Analiza

Formalnego wymogu posiadania wiedzy nie zastąpią najlepsze umiejętności zdobyte w trakcie kariery. Stąd wątpliwości prawników, czy wybór nowego prezesa UOKiK jest zgodny z prawem.

Rozmowy

Finansowanie akcji kredytowej chcemy oprzeć na trzech głównych filarach – depozytach, obligacjach i listach zastawnych. Szczególną uwagę przywiązujemy do tej ostatniej kategorii – mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku, czwartego największego banku w Polsce.

Opinie

W wielu przypadkach dotacje do cen energii biorą się zapewne z dobrych intencji, a ich likwidacja może się wydawać niesprawiedliwym i bezwzględnym działaniem. Jednak polityka wynikająca z dobrych intencji może przynosić opłakane skutki – pisze przedstawiciel Banku Światowego na Polskę i kraje bałtyckie.
autor: Xavier Devictor
autor: Danuta Hübner
autor: Maciej Muskat
autor: Anna Streżyńska
autor: Stanisław Gomułka

NASZE SERWISY TEMATYCZNE

Bądź na bieżąco - pobierz RSS

common